Aktualności, Komentarze, Publicystyka

Handel MARSZEM NIEPODLEGŁOŚCI. Józwiak: To brudna gra Winickiego

Dziś o 10.20 Prezes UPR dr Bartosz Józwiak był gościem red. Michała Jelonka w Mediach Narodowych. Podczas rozmowy zwrócił uwagę na podłoże widocznego konfliktu wokół Marszu Niepodległości. Wg Prezesa wynika on z faktu chęci wykorzystania go przez działaczy Konfederacji a szczególnie tą część związaną z Ruchem Narodowym czy Młodzieżą Wszechpolską do rozgrywki politycznej w zbliżających się wyborach do zwiększenia popularności i swoich szans na reelekcje.

„ODBIERAM TO JAKO UBRUDZENIE BARDZO PRYMITYWNĄ GRĄ POLITYKIERSKĄ MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI JAKO INSTYTUCJI, KTÓRA MIAŁA BYĆ PONAD TYM WSZYSTKIM. CZYLI WSZYSTKO TO CO BYŁO BUDOWANE PRZEZ TE LATA, JEGO PROFESJONALIZACJA I PÓJŚCIE W KIERUNKU OTWARCIA NA INNE ŚRODOWISKA ZOSTANIE ZAPRZEPASZCZONE

Bartosz Józwiak

Prezes uznał, że obecna formuła MN otwarta na różne środowiska patriotyczne jest ruchem w bardzo dobrą stronę pozwalającym aby stał się on dobrem ogólnonarodowym. Odejście od tej formuły, która najwyraźniej nie podoba się politykom Konfederacji jest zatem krokiem wstecz i próbą powrotu do idei Marszu jednego środowiska polityczne związanego z tymi działaczami przeciwko innym. Byłoby to odwróceniem idei Marszu Niepodległości i stałby się on wówczas tym co dzieli a nie łączy.

Podkreślił przy tym, że stawianie zarzutów obecnemu Przewodniczącemu SMN Robertowi Bąkiewiczowi zarzutów o upolitycznianie Marszu ze względu na umożliwieniu uczestnictwa w nim politykom Solidarnej Polski, gdzie Prezes Robert Bąkiewicz nie jest związany z żadną partią polityczną natomiast stawiający te zarzuty już jak najbardziej to takie działanie jest po prostu niegodne. Zwłaszcza atakowanie obecnego, legalnego Zarządu STM na ekranach tvn-u, telewizji która cały czas uderza w ten Marsz a i w samych skarżących się polityków Konfederacji czyli Roberta Winnickiego i Witolda Tumanowicza. Działanie takie jest nie tylko oburzająca ale sprzeczne z wartościami jakie powinny być wyznawane przez polską prawicę. Prowadzi do zniszczenia tego wydarzenia ku uciesze jej przeciwników reprezentowanych m.in. przez tą stację.

W programie zostały poruszone również inne wątki związane z tą polityczną grą Marszem Niepodległości. Zapraszamy do obejrzenia całości materiału