Publicystyka

„Na antypodach wolności” – Najnowsza książka Tomasza Cukiernika

Książka Tomasza Cukiernika to wnikliwy opis procesu deregulacji i liberalizacji gospodarki, który miał miejsce w latach 1984-94 w Nowej Zelandii. Czym była zatem ta tajemnicza „deregulacja” i „liberalizacja”? Deregulacja to eliminowanie wszelkich biurokratycznych barier dla wszystkich prowadzących działalność gospodarczą. Było to konsekwencją „państwa opiekuńczego”, które stawało się nieznośne dla obywatela. Mnogość przepisów, armia urzędników, setki artykułów prawnych. Brzmi znajomo? Efektem przeprowadzenia reform było wyjście z najbardziej przeregulowanego kraju Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju do najmniej przeregulowanego kraju.

Zachęcamy do zapoznania się z zamieszczoną na stronie portalu wsensie.pl recenzją autorstwa Olivera Pochwata tej ciekawej i godnej polecenia książki. Jednocześnie zachęcamy do pozostałych tekstów red. Tomasza Cukiernika zamieszczanych również na naszej stronie.

https://www.wsensie.pl/publicystyka/18-komentarze/35761-na-antypodach-wolnosci-najnowsza-ksiazka-tomasza-cukiernika?fbclid=IwAR0ghGuxARko7FXigYqttTXTrDD28CGZCE1CUvbb7SA537dEyxFBkqhk5fk