Komunikaty

Oświadczenie Rady Głównej UPR wobec II tury wyborów prezydenckich

Polska po raz kolejny znalazła się w bardzo ważnym momencie, który zmusza nas wszystkich do podjęcia zdecydowanej i odważnej decyzji. Wspólne dobro jakim jest nasza Ojczyzna, wymaga konsolidacji społeczeństwa wobec kluczowych dla kraju zagadnień, jakimi są umacnianie suwerenności i bezpieczeństwa zewnętrznego.
Jako Unia Polityki Realnej uważamy, że tylko mocny i prawy człowiek, podzielający nasze wartości, może sprostać wyzwaniom obecnych czasów, tak by zmieniać Polskę dla dobra rodzin i jednostek. W takiej chwili, jako konserwatyści, musimy odłożyć na bok międzypartyjne spory, które nie służą naszemu krajowi.
Andrzej Duda w kwestiach obyczajowych prezentuje poglądy zdroworozsądkowe, prorodzinne i podobnie jak my konserwatywne. Jednocześnie doceniamy jego działania nakierowane na zasadnicze gospodarcze interesy Polski. W naszej opinii jest on obecnie
gwarantem utrzymania Polski w europejskim kręgu cywilizacyjnym jako państwa suwerennego.
W istniejącej po pierwszej turze sytuacji, opowiadamy się – a także wzywamy do tego inne ugrupowania, ceniące wartości fundamentalne dla istnienia naszego państwa i wspólnoty narodowej – do poparcia Pana Prezydenta Andrzeja Dudy w drugiej turze wyborów prezydenckich.

Oczekujemy jednocześnie, że Prezydent Andrzej Duda będzie gotów pochylać się nad głosem wyborców konserwatywno-wolnościowych i wprowadzi do debaty część, wspólnych dla nas wszystkich, postulatów jakie płyną ze
strony naszego środowiska.


Rada Główna Unii Polityki Realnej
Warszawa, 1 lipca 2020 roku