Komunikaty

Koło Unii Polityki Realnej w Sejmie

9 sierpnia 2019 roku po decyzji Kukiz’15 o wspólnym starcie w Wyborach Parlamentarnych z PSL-em powstało w Sejmie Koło Unii Polityki Realnej, którego członkami zostali Posłowie Tomasz Jaskóła, Jerzy Kozłowski, Bartosz Józwiak i Posłanka Elżbieta Zielińska. Funkcję przewodniczącego Koła objął Poseł Jerzy Kozłowski.

Bartosz Józwiak, prezes Unii Polityki Realnej, do niedawna poseł Kukiz’15 poinformował, że czterech posłów zdecydowało się opuścić klub Kukiz’15 i utworzyć koło tej partii w sejmie.

Staramy się zostać przy ideach Kukiza, natomiast gdzieś nasza centrala odpłynęła” – poinformował Józwiak. Koło UPR tworzą oprócz Jóźwiaka: Tomasz Jaskóła, Jerzy Kozłowski i Elżbieta Zielińska. Józwiak dodał podczas konferencji prasowej w sejmie w dniu 9 sierpnia br., że czworgu odchodzącym posłom nie odpowiada „ta formuła” oraz styl prowadzenia rozmów koalicyjnych. „Te rozmowy koalicyjne nie są nam bliskie, nie są zgodne z naszymi oczekiwaniami” – stwierdził. Według niego drogi UPR z Pawłem Kukizem się rozchodzą, dlatego że „nie ma pewnego spoiwa.

Warto przypomnieć, że Unia Polityki Realnej ostatnio swoich posłów w sejmie miała na początku lat 90-tych XX wieku. Byli to wówczas: Janusz Korwin-Mikke, śp. Lech Próchno-Wróblewski, Andrzej Sielańczyk i Antoni Dzierżyński. Potem nigdy już partia ta nie miała swoich przedstawicieli w sejmie.