Komunikaty, Śląskie, Z regionu

Oświadczenie ws kolejnych prowokacji Zarządu Ruchu Autonomii Śląska

Niedawno Jerzy Gorzelik wraz z zarządem RAŚ zintensyfikował działania mające na celu szerzenie kłamstwa o rzekomych polskich obozach koncentracyjnych. Jako pretekst do tego posłużyła publikacja książki Marka Łuszczyny „Mała zbrodnia„ oraz wyrok sądu nakazujący portalowi Newsweek.pl sprostowanie fałszywych tez dotyczących rzekomych polskich obozów koncentracyjnych zawartych w tekście pani Pauliny Szewczyk omawiającym tą publikację.

Bezczelność i arogancja jakiej dopuszcza się Zarząd RAŚ w swoim oświadczeniu w którym ponadto uzurpuje sobie prawo do przemawiania w imieniu wszystkich Ślązaków przywołuje w pamięci najgorsze skojarzenia z przeszłości oraz budzi uzasadnione z tym obawy.

Warto przy tym pamiętać, że tego typu ekscesy w wykonaniu RAŚ a w szczególności jego przewodniczącego Jerzego Gorzelika nie są pierwszą i jedyną ich prowokacją wobec Rzeczpospolitej Polskiej i Polaków. Dlatego, jako przedstawiciele śląskiej endecji stanowczo sprzeciwiamy się tym krzywdzącym pamięć tysięcy pomordowanych w komunistycznych obozach funkcjonujących na terenie Polski bojowników państwa podziemnego walczących wpierw z niemieckim a później sowieckim okupantem, żołnierzy AK, WiN czy NSZ.

Domagamy się od władz Rzeczpospolitej Polskiej podjęcia stanowczych działań wobec RAŚ i jego przedstawicieli systematycznie dopuszczających się zakłamywania prawdy historycznej oraz bezprzykładnych ataków na wszelkie przejawy patriotyzmu polskiego, dumę i honor Polaków!

W imieniu Stowarzyszenia Silesia Endecja oraz Śląskiego Okręgu Unii Polityki Realnej

Dariusz Węcki

W załączeniu link do Oświadczenia Zarządu RAŚ:
https://autonomia.pl/2018/01/06/oswiadczenie-zarzadu-ras/